Siin ta on: minu uus nunnu: Saipik!

nonii, katsetasin siis omaloomingut veidikene :)

Pärm sulata veidikese suhkruga ära (kasutasin pool pulka pärmi) , lisasin sooja vee ( ei tohi kuum olla) ning 2 tl soola ja tunde järgi õli ka – noh mingi… 30 ml.  ( et taigen pehmem jääks ja tegelikult käe küljest kergemini lahti tuleks)  Vähehaaval segasin hulka nisujahu, kuniks taigen paksem kui keefir.edasi….lisasin  vedelale pärmitaignale sepikujahu, veidi rukkijahu, seemneid: päevalill, kõrvitsa, lina ning seesam, veidike kliisid ka. Kahe saipiku tegemiseks kasutasin ca 1 l vett.Teed taigna valmis, kuid ära tee liiga paksu, ei sõtku palju seda jahu sinna sisse, küll aga niipalju piisavalt , et lööks käe küljest lahti, nipp on kätele lisada nisujahu veidi ja siis õrnalt seda taigent vormida.Siis täidad pool vormist selle taignaga, teed pealt ilusaks, paned seemneid veel ja võibolla siputad peale veidike rukkijahugi.  Pane sooja kohta kerkima mingiks pooleks tunniks, siis küpseta ahjus kuniks koorik on ilus kuldkollane/pruunikas. Pärast pritsid veega üle ja katad rätikuga, lased jahtuda ja voilaa. Head katsetamist.

PS! kellel vorme ei ole, teeb vanakooli versiooni. vt. viimane pilt, vormi lauapeal jahu sees taigen pisikeseks palliks ja lase siis kerkida. Tuleb ka hea päts. Vaata et siis eelnevalt ikka pannile kerkima paned :D Päris keeruline on vist kerkinud saipikut pannile tõsta ;)

seda veel et… määri vorm enne võiga või õliga, siis tuleb saipik paremini vormist välja, kuumast vormist ei ole mõtet pätsi kakkuma hakata, tean omast kogemusest… katki läheb lihtsalt, enne ikka pritsi, siis lase rätiku all lebada ja siis… õrnalt, nagu oleks seal pisike beebi, võtad vormist välja ja naudid igat hetke :D